• rozwiń

Koniec strajku na poczcie

Koniec strajku na poczcie
Foto: TVN24 Foto: Od czwartku poczta działa normalnie

O północy związkowcy Poczt Polskiej zawiesili strajk - poinformował rzecznik spółki Zbigniew Baranowski. Wieczorem związkowcy podpisali z dyrekcją porozumienie o zakończeniu protestu. Nie oznacza to jednak zakończenia sporu na Poczcie.

- Zgodnie z porozumieniem, władze Poczty nie wyciągną konsekwencji wobec strajkujących pracowników przedsiębiorstwa, o ile nie złamali oni prawa - podał rzecznik.

Jak powiedział wiceszef pocztowej "Solidarności" Janusz Szabowski, mimo podpisania dokumentu spór zbiorowy "S" z dyrekcją Poczty trwa nadal.

W całym kraju strajkowało w środę około 3,8 tys. pracowników Poczty Polskiej. Wcześniej było to nawet pięć tys.

Strajk w Poczcie, proklamowany przez "Solidarność", trwa od 3 czerwca. "S" wraz z kilkoma innymi związkami nie przystąpiła w końcu maja do porozumienia ok. 30 związków zawodowych z kierownictwem Poczty Polskiej. Przewiduje ono podwyżki w wysokości średnio 400 zł brutto na jeden etat od 1 sierpnia plus 400 zł w bonach. "S" domaga się podwyżki o 537,50 na etat od 1 stycznia 2008 roku.

mkg/ la

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane