• rozwiń

Koniec "śmieciówek", czyli polityczny wyścig o autorstwo pomysłu

13.01.2014 | Opozycja popiera pomysł likwidacji tzw. „śmieciówek” Odtwórz: 13.01.2014 | Opozycja popiera pomysł likwidacji tzw. „śmieciówek”
Foto: Premier zapowiedział odchodzenie od tzw. umów śmieciowych | Video: 13.01.2014 | Opozycja popiera pomysł likwidacji tzw. „śmieciówek”

Donald Tusk zapowiada walkę z tzw. umowami śmieciowymi. - W 2014 rozpoczniemy prace nad zakończeniem niechlubnej ery "śmieciówek" - podkreśla premier. Opozycja popiera premiera, ale zarzuca rządowi, że podpisuje się pod cudzymi pomysłami. "Fakty" TVN spróbowały ustalić, czyj to pomysł i obliczają, ile kosztować będzie oskładkowanie tych umów.

Szef "Solidarności" Piotr Duda, czołowy krytyk rządu, musiał pochwalić premiera, nie chwaląc go przy tym zbytnio. Zdecydował się na taki krok, ale zrobił to w swoim stylu. - To jest bardzo śmieszne, bo rozpoczął się wyborczy wyścig szczurów. Pan premier na konferencji razem z ministrami po raz kolejny pokazał, że potrafią fajnie kłamać i kłamali, bo to nie jest ich pomysł. To pomysł "Solidarności" - podkreśla Duda.

Do autorstwa pomysłu wycofywania się umówi z przyznaje się też SLD. - Cieszymy się, że premier Tusk popiera nasz pomysł - zaznacza Leszek Miller. A także PiS. - Te postulaty wielokrotnie stawiało PiS - dodaje Joachim Brudziński.

Odświeżając sobie jednak wypowiedzi polityków na temat "śmieciówek", można odnieść wrażenie, że kiedyś mieli inne zdanie. Dotyczy to zarówno premiera, jak i opozycji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane