• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Koniec przygody z General Motors

Nieco ponad pół roku utrzymał się na stanowisku naczelnego dyrektora wykonawczego (CEO) General Motors Frederick "Fritz" Henderson. Właśnie odszedł ze stanowiska.

Decyzję o dymisji Hendersona ogłoszono po posiedzeniu rady dyrektorów koncernu w Detroit. Tymczasowym dyrektorem wykonawczym GM zostanie Ed Whitacre Jr., podczas gdy koncern poszukiwać będzie kandydatów na stanowisko CEO, a także na stanowisko prezesa.

Whitacre podziękował na konferencji prasowej Hendersonowi za kierowanie koncernem przez 8 miesięcy w trudnym okresie.

GM borykający się z dramatycznym spadkiem sprzedaży swoich samochodów ogłosił w czerwcu upadłość i został uratowany jedynie dzięki olbrzymiej pomocy rządu federalnego.

Rzeczniczka Białego Domu oświadczyła, że decyzję podjęła suwerennie rada dyrektorów GM i rząd federalny nie miał w niej udziału.

Odchudził koncern

51-letni Henderson

zastąpił 29 marca poprzedniego naczelnego dyrektora Ricka Wagnera, który odszedł na żądanie Białego Domu przed zakrojoną na szeroką skalę reorganizacją koncernu, będącą warunkiem udzielenia pomocy federalnej.

Henderson znacznie "odchudził" koncern pozostawiając w nim tylko cztery podstawowe marki: Chevrolet, Cadillac, Buick i GMC. Jednak próby sprzedaży niektórych pozostałych marek należących do GM napotkały na trudności.

- Rada doszła do wniosku, że biorąc pod uwagę okoliczności, nadszedł czas aby dokonać pewnych zmian i Fritz się z tym zgodził - powiedział rzecznik GM Chris Preuss.

mtom/tr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane