• rozwiń
  • WIG20 2207.25 -1.02%
  • WIG30 2509.43 -0.87%
  • WIG 58447.30 -0.69%
  • sWIG80 11609.77 +0.04%
  • mWIG40 3809.56 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Koniec mięsnego paraliżu?

Koniec mięsnego paraliżu?
Foto: TVN24 Foto: Dziś decyzja ws. zakończenia protestu weterynarzy

Dziś może ostatecznie zakończyć się spór między weterynarzami a ministerstwem rolnictwa. Przedstawiciele samorządu weterynaryjnego deklarują, że chcą z resortem podpisać porozumienie.

O odwołaniu protestu może zdecydować zbierająca się dzisiaj Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna. Jej prezes Tadeusz Jakubowski, już w zeszłym tygodniu zapowiedział, że będzie rekomendował zakończenie protestu, ponieważ w projektach rozporządzeń, które w zeszłym tygodniu otrzymał od ministra rolnictwa Marka Sawickiego, znajdują się wszystkie propozycje, które zostały uzgodnione podczas poniedziałkowego (10 bm.) spotkania grupy negocjacyjnej.

Chodzi o dwa projekty nowelizacji rozporządzeń: o sposobie ustalania i wysokości opłat za usługi Inspekcji Weterynaryjnej oraz o warunkach i wysokości wynagrodzenia weterynarzy. Podniesione zostanie wynagrodzenie za pracę w nocy i w dniach wolnych od pracy. Wyższa ma też być stawka za każdą zbadaną sztukę zwierząt.

Będą dalsze rozmowy

Przygotowane przez ministerstwo rolnictwa przepisy nie dotyczą natomiast zmian w systemie nadzoru weterynaryjnego, struktury Inspekcji Weterynaryjnej czy wynagrodzenia dla pracowników tej Inspekcji. W tej sprawie mają się odbyć odrębne rozmowy.

Protest weterynarzy trwa od 7 stycznia. Polega m.in. na niebadaniu zwierząt i mięsa.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane