• rozwiń
  • WIG20 2317.17 +0.60%
  • WIG30 2667.09 +0.68%
  • WIG 59852.70 +0.63%
  • sWIG80 11656.13 +0.15%
  • mWIG40 4074.92 +0.95%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Koniec kolejek w ZUS?

Koniec kolejek w ZUS?
Foto: TVN24 Foto: Do kolejek w ZUS-ie już przywykliśmy. Będzie zmiana?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych postanowił rozprawić się z gigantycznymi kolejkami. W tym celu ogłoszono przetarg na zakup i wdrożenie systemu kierowania ruchem klientów w terenowych jednostkach organizacyjnych ZUS. Emocje studzi odległy termin realizacji przedsięwzięcia - system ma być gotowy do 31 października 2012 roku.

Kolejnym problemem jest ogrom zamówienia. System kierowania ruchem klientów ma zostać wdrożony w 346 jednostkach ZUS zlokalizowanych na terenie całej Polski.

Zamówienie urzędu zakłada dostarczenie i wdrożenie sprzętu i oprogramowania do systemu, przeprowadzenie instruktaży oraz zapewnienie wsparcia w utrzymaniu dostarczonego rozwiązania.

Wdrożenie systemu jest jednym z zadań projektu Platforma Usług Elektronicznych dla klientów ZUS. Projekt ten jest realizowany w ramach budowy elektronicznej administracji i jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

ZUS przez internet?

Jak się okazuje, system ma być jeszcze bardziej skomplikowany, bo oprócz zarządzania ruchem klientów i prezentowania informacji na ekranach LCD, będzie możliwa też rezerwacja wizyt przez internet.

Chodzi o ustalenie przez klientów terminu, godziny i tematu spotkania. Oprócz rezerwacji internetowej można będzie ustalić spotkanie za pośrednictwem telefonu lub kiosków multimedialnych.

Do przetargu stanie pięciu wykonawców

ZUS zastrzega, że spośród wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wybranych zostanie pięciu wykonawców, którzy w sposób najbardziej pełny spełniają wymagane przez ubezpieczyciela warunki. Następnie ci wykonawcy zostaną zaproszeni do składania ofert. Będą też zobowiązani do wniesienia wadium w wysokości 500.000 zł.

mon ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane