• rozwiń

Koniec Centralwings

Koniec Centralwings
Foto: TVN24 Foto: Tani przewoźnik przynosił od lat straty

Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o likwidacji swojej spółki Centralwings. W ostatnim czasie świadczyła ona usługi czarterowe - poinformował w czwartek rzecznik przewoźnika Wojciech Kądziołka.

Centralwings to spółka, która miała być przewoźnikiem niskokosztowym. Przegrała jednak konkurencję w tym segmencie rynku i od lat przynosiła straty.

- LOT stwierdził, że nie ma sensu utrzymywać tej spółki w ramach jednej grupy kapitałowej. Decyzja ta oznacza, że wszystkie operacje wykonywane przez spółkę Nowy Przewoźnik (Centralwings) będzie wykonywał LOT - powiedział Kądziołka.

Na razie nie wiadomo, co stanie się z pracownikami likwidowanej spółki.

Centralwings powstał w sierpniu 2004 roku, jako tani przewoźnik, wykonujący również loty czarterowe. Z roku na rok spółka przynosiła straty. Pod koniec sierpnia ub.r. ogłosiła program naprawczy. Centralwings m.in. zawiesił wszystkie tanie połączenia i skupił się na oferowaniu jedynie lotów czarterowych.

Przed restrukturyzacją Centralwings zatrudniał ok. 400 osób. Blisko 300 pracowników to personel latający, a 100 - administracja, którą zredukowano do ok. 70 osób.

ram/tr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane