• rozwiń

Kończy się nam kasa z Unii

Kończy się nam kasa z Unii
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: 2407BIENKOWSKA.avi

Kto liczy na pieniądze z Unii Europejskiej, powinien się pospieszyć, bo za półtora roku może już ich nie być. Wszystko dlatego, że tempo ich wydawania jest znacznie szybsze niż planowano.

- Jeśli takie tempo wydatkowania z I półrocza 2009 roku się utrzyma, w przyszłym roku mogą się odbyć ostatnie konkursy o granty. Powód? - W większości konkursów zainteresowanie jest wielokrotnie większe niż się spodziewaliśmy - mówiła w TVN CNBC Biznes Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego.

Według rządowych założeń, Polska miała przez pierwsze sześć miesięcy wykorzystać nieco ponad 2,8 mld zł. Z danych MRR wynika, że wykorzystanie na koniec pierwszego półrocza przekroczyło poziom 190 proc. rządowego planu.

W czołówce

Na pierwszy rzut oka imponująco przedstawia się wykorzystanie programu „Infrastruktura i środowisko”. Tutaj wynik przekroczył... 3600 proc. zaplanowanego poziomu. Plany nie były jednak zbyt ambitne. Zakładano wykorzystanie zaledwie 35 mln zł. W rzeczywistości w realizowanych inwestycjach wydano nieco ponad 1,2 mld zł.

Zdaniem minister Bieńkowskiej, wśród nowych krajów Unii Europejskiej Polska jest w pierwszej trójce pod względem wykorzystywania funduszy europejskich.

bgr ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane