• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Wielka Brytania

Koncerny farmaceutyczne dopięły swego? Brytyjski rząd chce liberalizować rynek leków

Koncerny farmaceutyczne dopięły swego? Brytyjski rząd chce liberalizować rynek leków
Foto: sxc.hu Foto: Wielka Brytania chce uprościć procedurę przyjmowania leków

Brytyjski rząd chce przyspieszyć drogę wejścia na rynek nowych leków i urządzeń medycznych. Ma to poprawić poziom opieki nad pacjentami i sprawić, że Wielka Brytania stanie się bardziej atrakcyjnym miejscem dla inwestowania w medycynę - pisze Reuters.

Agencja zaznacza, ze brytyjska produkcja opiera się głównie na sektorze farmaceutycznym.Reprezentują go tacy giganci jak GlaxoSmithKline i AstraZeneca. Firmy narzekają jednak, że państwowa agencja zdrowia - National Health Service działa zbyt wolno, aby zaakceptować kolejne projekty.

Sprawdzą i zainwestują

Aby zmienić tę sytuację rząd ogłosił dziś przegląd branży. Ma on rozwiązać problemy stawiając na badania nad innowacyjnymi lekami. Analizie poddana zostanie współpraca między przedsiębiorstwami i organami regulacyjnymi w celu zapewnienia szybszej ścieżki oceny nowych leków.

Na początku przyszłego roku powołana ma zostać specjalna organizacja, która zajmie się realizacją innowacyjnych produktów i usług medycznych. Brytyjskie Stowarzyszenie Przemysłu Farmaceutycznego oceniło, że to "krok w dobrym kierunku". Dodaje jednak, że program musi współdziałać z Narodowym Instytutem Zdrowia i Opieki.

To właśnie on często ściera się z przedstawicielami przemysłu farmaceutycznego i odrzuca niektóre drogie leki, zwłaszcza te na raka.

O potrzebie zmian w tym kierunku premier David Cameron mówił już w 2011 roku. Reuters informuje, że w brytyjski sektor farmaceutyczny planują zainwestować Amerykanie. Firma Merck & Co chce zainwestować 66 mln dolarów w ciągu najbliższych trzech lat, a Becton Dickinson połowę tej kwoty.

Merck planuje też utworzenie licencjonowanej placówki, w której będzie rozszerzać badania naukowe.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane