• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-19 17:15

Dostosuj

Komunistycznych aut czar

Komunistycznych aut czar
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Auta z komunistyczną duszą

Kaszlące silniki, twarde zawieszenie i archaiczny design - czyli czar samochodów produkowanych w krajach bloku komunistycznego. To, co kiedyś było koszmarem na kółkach, dziś stało się rarytasem dla kolekcjonerów. Tym cenniejszym, że wyprodukowane w uspołecznionych fabrykach auta nie wyróżniają się trwałością.

Kiedyś produkowane dla klasy robotniczej - dziś można zapłacić za nie krocie. Kilkudziesięcioletnie, utrzymane w bardzo dobrym stanie auta często są też wynajmowane na specjalne okazje - śluby, chrzty, a nawet komunie.

Party z narzędziami w tle

Jeśli ktoś jednak zdecyduje się na zakup takiego auta, najlepiej żeby wyróżniał się smykałką majsterkowicza. Bo roczne wydatki na utrzymanie pojazdu w dobrym stanie mogłaby przekroczyć koszt samego zakupu. Dlatego najczęściej zabytkowe auta kupują pasjonaci, dla których ich naprawa jest sposobem na spędzanie wolnego czasu.

A takich nie brakuje. - Mam kilku przyjaciół, z którymi naprawiamy i odnawiamy samochody. Jemy przy tym i pijemy, więc jest to raczej party - opowiada kolekcjoner trabantów, Peter Lorincz.

Prawdziwi miłośnicy pojazdów z trudnych czasów komunizmu przekonują, że te choć auta często się psują i ich wygląd już nie taki modny - to jednak mają duszę.

mon/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane