• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Komunikacja w Warszawie - po niemiecku

Warszawa i Berlin będą współpracować w dziedzinie transportu miejskiego. Polska stolica ma czerpać z doświadczeń niemieckiej, jakie ta ostatnia nabyła podczas organizacji piłkarskich mistrzostw świata w 2006r.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i burmistrz Berlina Klaus Wowereit podpisali dziś list intencyjny o współpracy miast z zakresie komunikacji miejskiej. Gronkiewicz-Waltz podkreślała, że Warszawa chce przede wszystkim skorzystać z doświadczeń Berlina i Brandenburgii, zdobytych przy okazji organizacji World Cup 2006 r. - Chcemy skorzystać z doświadczeń, gdzie należy dopłacać, jak należy dopłacać, jak ma wyglądać od strony organizacyjnej kwestia wspólnego biletu - mówiła prezydent stolicy. - Chcemy wiedzieć jak pozyskiwać środki Unii Europejskiej. Tam to funkcjonuje i chcemy się tego nauczyć - dodała.

Na połowę października została już zapowiedziana wizyta grupy pracowników warszawskiego transportu miejskiego w Berlinie.

Zdaniem burmistrza Berlina w Warszawie powinien powstać zintegrowany system transportu miejskiego. - Trzeba stworzyć system, który będzie łączył możliwości metra, tramwajów, autobusów i lokalnego transportu kolejowego - zaproponował Klaus Wowereit. - Ważne jest to, żebyśmy sami z siebie byli przekonani do tego, aby zostawić swój własny pojazd w domu i podróżować transportem publicznym - podkreślił.

Dziś i jutro burmistrz Berlina będzie przebywać w Warszawie. Wizytę rozpoczął od spotkania z przedstawicielami władz miasta, województwa mazowieckiego oraz Zarządu Transportu Miejskiego.

Klaus Wowereit odwiedził już także Muzeum Powstania Warszawskiego. Jutro prezydent i burmistrz podpiszą w "Fabryce Trzciny" deklarację o współpracy sektorów kreatywnych Warszawy i Berlina.

prm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane