• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Komornik wzywa do zapłaty. KRRiT: to fałszywka

Komornik wzywa do zapłaty. KRRiT: to fałszywka
Foto: sxc.hu/ TVN24 Foto: KRRiT informuje, że wezwanie jest fałszywe

Dostałeś wezwanie do zapłaty, w którym ktoś powołuje się na współpracę z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji? - Pismo jest fałszerstwem i nigdy nie zostało wysłane z upoważnienia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Krajowego Rejestru Długów ani Poczty Polskiej - informuje w komunikacie Rada.

W opublikowanym w poniedziałek komunikacie KRRiT pisze. - W ostatnim czasie do abonentów rozsyłane są fałszywe wezwania do zapłaty. Fałszerze posługują się nazwą Agencja Komornicza w Warszawie ul. J.P. Woronicza 89 Oddział Przy Sądzie Okręgowym w Częstochowie. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji informuje, że podmiot o powyższej nazwie nie jest upoważniony do występowania w jej imieniu - czytamy.

Rada podkreśla, że "nie istnieje wymieniana w fałszywych wezwaniach nazwa "opłata abonamentowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji" jak również "usługa Radiofonii i Telewizji".

- Pismo jest fałszerstwem i nigdy nie zostało wysłane z upoważnienia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Krajowego Rejestru Długów ani Poczty Polskiej - wyjaśnia w komunikacie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Rada ostrzega

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała na swojej stronie skan fałszywego wezwania do zapłaty. Wzywający domagają się zapłaty ponad 140 zł, podają numer rachunku, na który trzeba przelać kwotę. W wezwaniu znalazła się też informacja, że w przypadku nieuiszczenia opłaty, sprawa zostanie skierowana na drogę sądową.

W rozmowie z tvn24bis.pl rzecznik prasowy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Katarzyna Twardowska podkreśliła, że informacje o takich wezwaniach Rada otrzymała od Poczty Polskiej w Bydgoszczy w poniedziałek rano. - Za wcześnie mówić o masowej skali tego zjawiska, ale Krajowa Rada czuje się w obowiązku poinformować abonentów o takim przypadku. Działając właśnie w interesie abonentów przeprowadzamy akcję informacyjną - powiedziała Twardowska.

Dodała, że Krajowa Rada nie prowadzi egzekucji opłaty i nie pobiera ich. - Jest to w gestii Poczty Polskiej - zaznaczyła rzecznik KRRiT.

Abonament

Wnoszenie opłat abonamentowych jest obowiązkiem zapisanym w ustawie. Uiszcza się ją z góry do 25 dnia pierwszego miesiąca okresu rozliczeniowego.  Osobami uprawnionymi do zwolnienia od opłat abonamentowych są m.in.: osoby, które ukończyły 75 rok życia, osoby zaliczone do I grupy inwalidzkiej,  kombatanci będący inwalidami wojennymi lub wojskowymi oraz osoby, które ukończyły 60 lat i mają prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięcznie kwoty 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane