• rozwiń
  • WIG20 2208.54 -0.16%
  • WIG30 2497.43 -0.11%
  • WIG 57950.18 -0.06%
  • sWIG80 11410.26 -0.38%
  • mWIG40 3665.88 +0.46%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Komórka od pomocy społecznej

Komórka od pomocy społecznej
Foto: sxc.hu Foto: Komórka od pomocy społecznej? To tylko w Ameryce...

Na kryzys.... telefon. Jak pisze the "New York Times", coraz więcej Amerykanów o niskich dochodach dostaje od państwa nietypową pomoc: telefon komórkowy, za który płaci rząd. Od listopada ubiegłego roku liczba osób, które korzystają z takiego wsparcia podwoiła się - i wynosi 1,4 miliona.

Gazeta jako przykład podaje Johna Cobba z Greensboro w Północnej Karolinie, dawniej rybaka, którego choroba odsunęła od zawodu. Johnowi musi wystarczyć nieco ponad 670 dolarów miesięcznego dochodu i liczył na rządową pomoc. Liczył - i dostał: od lutego dostał bezpłatny abonament telefoniczny. Na dodatek komórkowy.

Amerykańska pomoc społeczna od lat finansowała telefoniczne abonamenty części swoich podopiecznych, dotyczyło to jednak linii naziemnych. Od niedawna jednak pomoc objęła też telefonię komórkowa. W ramach pomocy amerykańskie władze płacą firmom telekomunikacyjnym określone sumy, w zamian za co udostępniają one ubogim telefony z pakietem kilkudziesięciu darmowych minut.

John Cobb ma na każdy miesiąc 68 bezpłatnych minut rozmów przez swą komórkę. Dostał też bezpłatnie aparat - Motorolę 175. W rozmowie z dziennikarzem mówi, że teraz czuje się znacznie pewniej, zwłaszcza poza domem. - Jeśli źle się poczuję, mogę wezwać pomoc - tłumaczy.

Operatorzy cieszą się nie tylko z tego, że rachunki uiszcza tak solidny płatnik jak amerykański skarb państwa - ale i z tego, że niezamożni Amerykanie przyzwyczajają się do ich usług - i być może pozostaną wierni marce, kiedy ich sytuacja się poprawi.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane