• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Komisja Finansów za wotum nieufności wobec Gilowskiej

Komisja Finansów za wotum nieufności wobec Gilowskiej
Foto: TVN24 Foto: Komisja Finansów za wotum nieufności wobec Gilowskiej

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych przychyliła się do wniosku PO o wyrażenie wotum nieufności wobec minister finansów Zyty Gilowskiej. Za wnioskiem głosowało 25 posłów, 15 było przeciw, 1 poseł wstrzymał się od głosu.

To kolejna komisja, która mówi "nie" ministrowi z rządu Jarosława Kaczyńskiego. Do tej pory komisje sejmowe pozytywnie o wniosku PO o wotum nieufności wypowiedziały się wobec ministra obrony narodowej Aleksandra Szczygły, ministra gospodarki Piotra Woźniaka, ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego, ministra transportu Jerzego Polaczka, ministra nauki i szkolnictwa wyższego prof. Michała Seweryńskiego, szefowej resortu rozwoju regionalnego Grażyny Gęsickiej. Spośród wszystkich przeprowadzonych do tej pory głosowań obronną ręką wyszedł jedynie Zbigniew Ziobro. Jednym głosem przepadł w sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka wniosek Platformy Obywatelskiej o pozytywne zaopiniowanie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości.

Po odwołaniu z funkcji ministra rolnictwa i wicepremiera Andrzeja Leppera, PO złożyła wnioski o wotum nieufności wobec 19 ministrów rządu Jarosława Kaczyńskiego. W ten sposób klub chciał wymóc na PiS samorozwiązanie Sejmu. Zgodnie z sejmową procedurą, wniosek dotyczący każdego ministra wcześniej opiniuje właściwa sejmowa komisja. I teraz komisje po kolei głosują. Platforma zarzuca poszczególnym ministrom zaniedbania oraz obarcza odpowiedzialnością za zaistniały kryzys. Posłowie PiS w obronie swoich ministrów odpowiadają: te wnioski to atak polityczny.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane