• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Komisja Europejska chce zadecydować o PLL LOT do końca kadencji

PLL LOT zlikwiduje nierentowne połączenia. "Zmniejszymy biznes" Odtwórz: PLL LOT zlikwiduje nierentowne połączenia. "Zmniejszymy biznes"
PLL LOT zlikwiduje nierentowne połączenia. "Zmniejszymy biznes" "Źródło: tvn24"

KE nie może przewidywać terminów podejmowania decyzji ws. pomocy państwa, ale mamy nadzieję, że w sprawie PLL LOT nastąpi to do końca tej kadencji - poinformował rzecznik KE ds. konkurencji. Obecna kadencja KE trwa do końca października.

- Komisja (Europejska) nie może przewidywać terminu (podejmowania) decyzji w sprawie pomocy państwa, ale mamy nadzieję, że będziemy w stanie podjąć decyzję w sprawie LOT do końca tej kadencji - powiedział rzecznik KE ds. konkurencji Antoine Colombani.

Priorytet

Wiceminister Skarbu Państwa Rafał Baniak stwierdził dziś, że "uzyskanie pozytywnej decyzji KE w sprawie PLL LOT w jak najkrótszym czasie jest naszym priorytetem".

- Jesteśmy w stałym kontakcie z Komisją Europejską. Uzyskanie pozytywnej decyzji w sprawie LOT w jak najkrótszym czasie jest naszym priorytetem. LOT przechodzi intensywną restrukturyzację, która daje efekty w postaci poprawiających się wyników - powiedział Baniak.

Dozwolona pomoc?

KE na początku listopada ub.r. wszczęła szczegółowe postępowanie, by ocenić, czy przyznanie PLL LOT w sumie ok. 200 mln euro pomocy restrukturyzacyjnej jest zgodne z unijnymi zasadami pomocy państwa. Jeśli KE nie uzna już udzielonej pomocy państwa za dozwoloną, LOT może być zmuszony do jej zwrotu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane