• rozwiń
  • WIG20 2108.05 +0.10%
  • WIG30 2410.09 +0.04%
  • WIG 56118.92 -0.01%
  • sWIG80 11591.88 -0.39%
  • mWIG40 3756.04 -0.24%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Komisja bankowa nie zobaczy Gronkiewicz-Waltz

Komisja bankowa nie zobaczy Gronkiewicz-Waltz

Była prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP), prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz mówi, że mimo ponownego wezwania nie stawi się przed sejmową komisją śledczą ds. banków. Powiedziała, że stawi się dopiero wtedy, gdy zadecyduje o tym sąd.

Gronkiewicz-Waltz już w ubiegłym tygodniu w liście do marszałka Sejmu Ludwika Dorna poinformowała, że nie stawi się na przesłuchaniu. W liście wyraziła zdziwienie wezwaniem przed komisję śledczą, która w świetle orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego nie ma możliwości przesłuchania prezesa NBP.

W środę przewodniczący komisji Adam Hofman (PiS) złożył wniosek, by wyznaczyć kolejny termin przesłuchania b. prezes NBP. Tego samego dnia, podczas posiedzenia komisji, przewodniczący odczytał odpowiedź marszałka Sejmu do pani prezydent. Dorn poinformował listownie Gronkiewicz-Waltz, że nie ma przeciwwskazań co do jej stawiennictwa przed komisją.

- Ponieważ mamy inną interpretację orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, to musi rozstrzygnąć sąd. Uważam, że jeżeli dwie osoby inaczej interpretują pewne przepisy, to musi rozstrzygnąć sąd - to naturalna droga - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane