• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Komisarz wciąż czeka na list z Warszawy

Komisarz wciąż czeka na list z Warszawy
Foto: TVN CNBC Foto: Komisarz wciąż czeka na list z Warszawy

Komisja Europejska wciąż nie dostała od polskiego rządu formalnego listu z pełnym planem reformy finansów państwa. Na razie zadowala ją otrzymany od ministra finansów zarys planu schodzenia z deficytem do 3 proc. PKB w 2012 roku - powiedział w Brukseli komisarz do spraw gospodarczych i walutowych Olli Rehn.

Rehn dodał, że "w najbliższym czasie" spodziewa się oficjalnego listu. - Oczekuję, że Polska podejmie wystarczające kroki, które pozwolą zmniejszyć deficyt sektora finansów publicznych kraju poniżej 3 proc. PKB w przyszłym roku, zgodnie z wyznaczonym celem - powiedział unijny komisarz.

Przyznał on na konferencji prasowej, że wciąż nie otrzymał z Polski formalnej odpowiedzi na swój list z połowy stycznia. Prosił w nim Polskę o przedstawienie planu reform, które pozwolą zrealizować cel wyznaczony Polsce w ramach procedury nadmiernego deficytu. To oznacza konieczność jego ograniczenia do wymaganych Paktem Stabilności i Wzrostu 3 proc. PKB do 2012 r.

W opublikowanych we wtorek prognozach, KE zrewidowała w górę swoje prognozy gospodarcze w odniesieniu do tempa wzrostu PKB w Polsce, podwyższając prognozę wzrostu gospodarczego. Tempo wzrostu PKB w Polsce ma wynieść w tym roku 4,1 proc., głównie dzięki publicznym inwestycjom w infrastrukturę, inwestycjom prywatnym i prawdopodobnemu wzrostowi konsumpcji.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane