• rozwiń
  • WIG20 2300.34 -0.27%
  • WIG30 2635.09 -0.39%
  • WIG 59743.30 -0.39%
  • sWIG80 11864.08 -0.12%
  • mWIG40 3998.86 -0.94%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:44

Dostosuj

Kolejny samobójca z France Telecom

Kolejny samobójca z France Telecom
Foto: TVN24 Foto: Kolejny samobójca w France Telecom

Mimo zapewnień, że firma robi wszystko by zatrzymać falę samobójstw, we France Telcom życie odebrała sobie kolejna - 24. osoba. Wszystko zaczęło się, gdy w telekomunikacyjnym gigancie wprowadzono nowy system zarządzania.

O tym, że źle się dzieje we France Telecom, wiadomo było od dawna. Wszystko zaczęło się w momencie, gdy firma wpadła w kłopoty finansowe. By im przeciwdziałać, rozpoczęto masowe zwolnienia i ograniczanie kosztów. Wprowadzono także znaczące zmiany w sposobie zarządzania. Po tym zaczęła się lawina samobójstw. By im zapobiec, firma powołała specjalną komisję do spraw stresu. Kolejnym krokiem w celu powstrzymania pracowników samobójców było otwarcie infolinii, gdzie można uzyskać pomoc psychologiczną. Jednak działania te nie przyniosły efektu. We wtorek 24. osoba odebrała sobie życie.

Winny zarząd

Za tę śmierć pracownicy firmy jednoznacznie obwiniają zarząd. – Oni nic nie zrobili w tej sprawie – powiedział jeden z pracowników, Jean-Paul Portello. A sygnały, by działać, były bardzo wyraźne. 36-letnia pracownica, która w połowie września skoczyła z biurowca France Telecom, zrobiła to zaraz po spotkaniu firmowym. Dwa dni wcześniej jeden z pracowników dźgnął się nożem po tym, jak dostał wiadomość, że stracił pracę, a inny pracownik zostawił list pożegnalny, w którym napisał, że nie może pracować w firmie, w której rządzi terror.

Robią co mogą

Zarząd telekomunikacyjnego giganta zapewnia, że podjął już odpowiednie działania, by przerwać „piekielną spiralę samobójstw”. – Jesteśmy po rozmowach w tej sprawie z rządem – powiedział Didier Lombard, prezes firmy.

kg/tr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane