• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Kolejny krok w kierunku Nord Stream

Kolejny krok w kierunku Nord Stream
Foto: TVN24 Foto: Budowa Nord Stream coraz bliżej

Budowa Gazociągu Północnego z Rosji do Niemiec po dnie Bałtyku coraz bliżej. Pozwolenie górnicze na jego realizację wydał dziś urząd górniczy Meklemburgii-Pomorza Przedniego z siedzibą w Stralsundzie.

Według komunikatu niemieckiego federalnego ministerstwa gospodarki, niebawem spodziewane jest pozwolenie Federalnego Urzędu Żeglugi Morskiej i Hydrografii na realizację tej inwestycji w niemieckiej strefie wyłączności gospodarczej na Bałtyku. Ten ruch zakończy kompletowanie niezbędnych dla podjęcia robót zezwoleń państw nadbałtyckich.

Cytowany na stronie internetowej resortu gospodarki jego szef Rainer Bruederle oświadczył: "Dzisiejsze zezwolenie urzędu górniczego w Stralsundzie na budowę gazociągu bałtyckiego oznacza kolejny ważny krok ku jego realizacji. Roboty mogą być teraz wkrótce podjęte, by - jak planowano - pod koniec 2011 rosyjski gaz ziemny mógł być przesyłany do Greifswaldu i stamtąd rozdzielany do sieci niemieckiej i europejskiej. Planowany gazociąg i związana z nim dywersyfikacja dróg przesyłowych mają wielkie znaczenie dla przyszłego zabezpieczenia zaopatrzenia Europy i Niemiec".

bgr//kwj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane