• rozwiń
  • WIG20 2146.15 -0.64%
  • WIG30 2429.33 -0.57%
  • WIG 56536.75 -0.63%
  • sWIG80 11441.68 -0.04%
  • mWIG40 3600.08 -0.81%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:45

Dostosuj

Temat: Afera w banku Barclays

Kolejny cios w bankowego giganta. 3,74 mln dolarów kary dla Barclays

Kolejny cios w bankowego giganta. 3,74 mln dolarów kary dla Barclays
Foto: TVN CNBC Foto: Grzywna przyznana przez FINRA to nie pierwsza kara nałożona na Barclays

Barclays po raz kolejny został ukarany wysoką grzywną. Tym razem bank musi zapłacić 3,75 mln dolarów za błędy w polityce ochrony danych klientów i elektronicznych rejestrów, w tym danych na temat prowadzonych rachunków, e-maili i wiadomości.

Amerykańska instytucja nadzorująca funkcjonowanie rynku kapitałowego w USA (Financial Industry Regulatory Authority - FINRA) dopatrzyła się nieprawidłowości w  sposobie ochrony danych osobowych klientów banku, przechowywania potwierdzeń transakcji i zapisu zmian na rachunkach. Błędy dotyczą lat 2002-2012.

Nie zgadzają się, ale zapłacą

FINRA nałożyła dlatego na finansowego giganta grzywnę w wysokości 3,75 mln dolarów. Jak pisze BBC, Barclays nie przyznał się do winy, ale zgodził się zapłacić narzuconą grzywnę.

FINRA dopatrzyła się także usterek w bankowym systemie wysyłania pilnych informacji finansowych: po otrzymaniu jednej informacji, użytkownik nie dostawał już więcej żadnych innych. Ta usterka dotyczyła lat 2008-2010.

- Zapewnienie spójności, dokładności i dostępności elektronicznych rejestrów i dokumentacji jest niezbędne do tego, by firma była w stanie uregulować swoje zobowiązania - zaznaczył dyrektor FINRA Brad Bennett.

Kara od UE

To kolejna kara nałożona na Barclays. W ubiegłym roku bank dobrowolnie zgodził się zapłacić 450 mln dolarów grzywny za manipulowanie Liborem. Skandal, który wtedy wybuchł, doprowadził do ustąpienia szefa Barclays.

Z kolei w lipcu tego roku, Federalna Komisja Regulacji Energetyki wymierzyła bankowi grzywnę w wysokości 435 mln dolarów za manipulacje na amerykańskim rynku energii elektrycznej.

Na początku grudnia br. także Komisja Europejska ukarała osiem instytucji finansowych, w tym Barclays, na łączną kwotę 1,7 mld euro, za udział w nielegalnych kartelach na rynku instrumentów pochodnych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane