• rozwiń

Kolejny bank w USA ma zyski

Kolejny bank w USA ma zyski
Foto: PAP/EPA Foto: Trzeci z amerykańskich wielkich banków zaczął rok od zysków

Prezes Bank of America Kenneth Lewis zapewnił w czwartek, że styczeń i luty 2009 roku zakończył się dla kierowanego przez niego banku dodatnim wynikiem netto i dodał, że cały 2009 roku bank zakończy zyskiem netto. Indeksy na Wall Street ruszyły po tej informacji w górę

Tym samym Bank of America dołączył do Citigroup i JP Morgan Chase, które już wcześniej zapowiedziały, że początek roku był dla nich zyskowny.

Prezes Bank of America jest zdania, że ten największy w Stanach Zjednoczonych bank nie będzie już potrzebował dodatkowej pomocy finansowej w celu wyjścia z recesji, a ewentualne plany nacjonalizacji amerykańskich instytucji finansowych określił mianem "katastrofy".

Słowa prezesa Bank of America wywołały prawdziwą euforię wśród inwestorów. Akcje banku w czwartek zyskały ponad 20 proc. Pociagnęły także w górę wszystkie amerykańskie indeksy. Na zamknięciu czwartkowej sesji Dow Jones Industrial Average zyskał 3,46 proc., Standard & Poors' 500 4,07 proc., a Nasdaq 3,97 proc.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane