• rozwiń

Kolejny bank nie pożyczy euro na mieszkanie

Kolejny bank nie pożyczy euro na mieszkanie
Foto: TVN24 Foto: Coraz mniej banków udziela kredytów walutowych

Po PKO BP z kredytowania kupna nieruchomości w euro rezygnuje Kredyt Banku. Od 2 stycznia 2012 roku będzie on oferował kredyty hipoteczne tylko w złotych.

- Klienci, którzy aktualnie rozważają ofertę kredytu hipotecznego w euro i złożą w banku kompletny wniosek kredytowy do końca roku, będą mogli uzyskać finansowanie w walucie pod warunkiem zawarcia umowy kredytowej najpóźniej do 31 marca 2012 roku - czytamy w komunikacie na stronie Kredyt Banku. Decyzja związana jest "z utrzymującą się niepewnością na rynkach finansowych oraz towarzyszącymi jej znacznymi wahaniami kursu tej waluty, co przekłada się na rosnące koszty finansowania akcji kredytowej w euro".

Kredyt Bank to kolejny duży gracz, który zdecydował się na ten krok. Tydzień temu taki zamiar ogłosił PKO BP.

Zmiany wprowadzone przez obydwa banki będą miały istotne znaczenie dla całego rynku, bo obydwa należały do największych kredytodawców w euro. Od nowego roku kredyt we wspólnej walucie będzie dostępny w zasadzie już tylko w BRE Banku (Multibank i mBank) oraz Deutsche Banku. Kilka innych banków jeszcze ma je w ofercie, lecz w praktyce nie udzielają one finansowania w euro.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane