• rozwiń
  • WIG20 2110.11 +0.37%
  • WIG30 2415.33 +0.38%
  • WIG 56204.55 +0.30%
  • sWIG80 11590.84 -0.22%
  • mWIG40 3787.27 +0.23%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Kolejne wyboje na drodze autostrady A2

Kolejne wyboje na drodze autostrady A2
Foto: TVN24 Foto: Protesty zatrzymają budowę?

Czarne chmury nad A2 spod Łodzi do Warszawy: przegrani uczestnicy dopiero co rozstrzygniętego przetargu na budowę składają protesty - donosi wtorkowa prasa. Czy autostrada dotrze do stolicy przed mistrzostwami Euro 2012? Brakuje 91 kilometrów.

Odcinek autostrady ze Strykowa do Konotopy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podzieliła na 5 części i na każdą z nich ogłosił oddzielny przetarg.

Protestują Polacy

Protesty są już trzy - donoszą "Wall Street Journal Polska" i "Rzeczpospolita".

Firma Hermann Kirchner Polska sprzeciwiła się wybraniu China Overseas Engineering Group Co. na wykonawcę fragmentu A o długości 29,2 km, leżącego najbliżej Strykowa. Argumenty przedstawia dwa: według niej oferta przetargowa została podpisana przez nieuprawnioną osobę, a także iż cena zaproponowana przez Chińczyków jest zbyt niska. Na dodatek treść ich oferty ma nieodpowiadać wymogom postawionym przez zleceniodawcę - GDDKiA.

Chińska oferta przewiduje, że firma wybuduje ten fragment autostrady za 754,5 mln zł, podczas gdy kosztorys przewidywał wartość inwestycji na 1,7 mld zł.

I Niemcy

Natomiast Johann Bunte Bauunternehmung nie zgadza się zaś w wynikami przetargów na odcinki B (o długości 20 km) i C (16,9 km). Pierwszy z nich mają także budować Chińczycy, drugi - konsorcjum pod przewodnictwem giełdowego Mostostalu Warszawa.

GDDKiA wykluczyła Johann Bunte Bauunternehmung z przetargu, bowiem nie otrzymała właściwego wadium. Tę decyzję oprotestowali Niemcy.

GDDKiA chce rozstrzygnąć protesty w ciągu 10 dni, zaś umowy z wybranymi wykonawcami podpisać na przełomie września i października.

Droga do Strykowa w Zumi.pl

//sk/kdj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane