• rozwiń
  • WIG20 2182.68 -1.11%
  • WIG30 2479.77 -1.18%
  • WIG 57816.33 -1.08%
  • sWIG80 11638.84 +0.25%
  • mWIG40 3754.13 -1.46%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:13

Dostosuj

Kolejne kłopoty FIFA: Sony nie przedłuży kontraktu

Sony po ośmiu latach współpracy zdecydował, że nie przedłuży umowy sponsorskiej z FIFA. Informacja pojawiła się, gdy organizacja piłkarska musi zmierzyć się z zarzutami o korupcję w związku z przetargiem na kolejne dwa turnieje Pucharu Świata. A sponsorzy naciskają na związek piłki nożnej, aby odpowiedział na zarzuty.

Sputnik News podaje, że warty 280 mln dolarów kontrakt, który wygasa w tym roku, nie będzie renegocjowany w obawie przed zwiększeniem kosztów nowego porozumienia.

Serwis dodaje, że podobno następcą Sony ma być Samsung. Nie powołuje się jednak na żadne źródła. - Nasza firma powstrzymuje się od komentarza - podkreśliła rzeczniczka Sony.

Wcześniej swoją umowę sponsorską z FIFA zakończyły Emirates Airline's. Wśród głównych sponsorów FIFA znalazły się jednak takie marki jak Adidas, Coca Cola, Hyundai i Visa.

Kłopoty?

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) pozwała do sądu podejrzane o korupcję osoby pod zarzutem "możliwego niewłaściwego zachowania" przy procedurze wyboru gospodarza mistrzostw świata w 2018 i 2022 roku. Mundiale odbędą się w Rosji i Katarze.

13 listopada Komisja Etyki FIFA opublikowała raport, z którego wynikało, że nie doszło do manipulacji przy wyborze organizatora MŚ. Wspomniano w nim jedynie, że pojedyncze osoby dopuściły się działań korupcyjnych, które nie miały jednak konsekwencji w głosowaniu w grudniu 2010 roku.

Rosyjski serwis dodaje, że Sony we wtorek ogłosił plany restrukturyzacji działu związanego z telewizorami i telefonami komórkowymi.

Firma stara się obniżyć koszty ponieważ obawia się, że strata netto za okres od kwietnia do września mogła wzrosnąć do kilku miliardów dolarów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane