• rozwiń
  • WIG20 2188.24 +0.40%
  • WIG30 2481.46 +0.42%
  • WIG 57863.03 +0.42%
  • sWIG80 11638.04 +0.42%
  • mWIG40 3734.43 +0.52%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Kolejne fatalne dane z USA

Kolejne fatalne dane z USA
Foto: sxc.hu Foto: Sprzedający domy czekają ponad rok aż zjawi się chętny

Fatalne dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. W lipcu sprzedaż domów na rynku wtórnym zanurkowała o 27,2 procent licząc rok do roku. Analitycy oczekiwali spadku o 12 procent.

Raport Narodowego Stowarzyszenia Pośredników Nieruchomości wskazuje, że w lipcu zannualizowana sprzedaż wyniosła 3,83 miliona domów. To najmniej od 15 lat.

Oczekiwano spadku do 4.7 miliona 5,26 miliona w czerwcu. Według analityków nie można oczekiwać ożywienia na rynku nieruchomości dopóki nie poprawi się sytuacja na rynku pracy. Stan rynku nieruchomości pogarsza rosnąca liczba domów czekających na nabywcę. W lipcu ta liczba wzrosła o 2,5 procent do 3,98 miliona. Sprzedający czekają na zawarcie transakcji średnio 12,5 miesiąca - najdłużej od 11 lat.

Kierunek - drugie dno

Seria złych danych rozpoczęta w zeszłym tygodniu powoduje, że analitycy znowu coraz głośniej mówią o możliwości nawrotu recesji w Stanach.

Do nawrotu recesji wystarczy jeden poważny wstrząs w światowej gospodarce - uważa profesor Yale University Stephen Roach. Według profesora, anemiczne ożywienie wystawia Amerykę na takie niebezpieczeństwo.

- Do drugiego dna recesji potrzebne są dwie rzeczy: słabe ożywienie - to już mamy, oraz jakiś wstrząs. Nie wiem jakie to by mogło być wydarzenie, ale powinno być dostatecznie silne; na przykład kolejna fala problemów w Europie, zawirowania geopolityczne lub wstrząsająco rozczarowujące dane z Azji. Nie wiemy dokładnie, co to może być. Jednak podczas tak słabego, jak obecnie ożywienia, brakuje zapasu mocy aby uniknąć załamania - powiedział we wtorek Roach.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane