• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Motoryzacja

Kolejna inwestycja motoryzacyjna w Polsce. Wartość 1 mld zł

Kolejna inwestycja motoryzacyjna w Polsce. Wartość 1 mld zł
Foto: sxc.hu Foto: samochody

Południowokoreański koncern motoryzacyjny zamierza zainwestować w Polsce. Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński powiedział w piątek, że inwestor gotów jest w 2014 roku przeznaczyć na to 1 mld zł.

Wicepremier podkreślił podczas spotkania z dziennikarzami w Ostrowcu Świętokrzyskim, że to kolejny inwestor z branży motoryzacyjnej zainteresowany Polską. - Jeśli namówię jedną z hut polskich, aby podjęła się produkcji blachy karoseryjnej, to będziemy mieli za chwilę w polskiej przestrzeni gospodarczej wszystko to, co składa się na nowoczesny, najwyższych marek światowych samochód – mówił. Piechociński spodziewa się, że w czasie gdy jest wicepremierem i ministrem gospodarki produkcja samochodów w Polsce przekroczy 800 tys. sztuk.

Klaster motoryzacyjny

- W ciągu ostatnich pięciu lat zbudowaliśmy coś, co ja nazywam „klastrem przemysłu motoryzacyjnego" – powiedział Piechociński. Zdaniem wicepremiera działanie takiego klastra daje pewną przewagę, która pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość, a już wkrótce w Polsce mogą pojawić się producenci nowych marek samochodów.

10 grudnia 2013 roku Piechociński mówił o innej inwestycji „gracza z pierwszej półki światowego przemysłu motoryzacyjnego”, który w najbliższym czasie ma złożyć deklarację ws. zbudowania w Polsce nowej fabryki. Powiedział wówczas, że z rozmów wynika, iż „lokalizacja w Polsce jest przesądzona”.

Po wypowiedzi wicepremiera Piechocińskiego, „Puls Biznesu" spekulował, że może chodzić o Volkswagena. Według gazety nowa fabryka mogłaby kosztować 1 mld euro i dać zatrudnienie 3 tys. osób.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane