• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Kolejki na przejściu w Korczowej

Kolejki na przejściu w Korczowej
Foto: TVN24 Foto: Przejście graniczne w Korczowej

Nawet 20 godzin muszą czekać na odprawę ciężarówki wyjeżdżające na Ukrainę przez przejście graniczne w Korczowej na Podkarpaciu. Wjeżdżające do Polski przez to przejście czekają 16 godzin – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu kpt. Elżbieta Pikor.

Kilka godzin krócej na odprawę czekają kierowcy ciężarówek przekraczający granicę w Medyce. Na wyjazd czekają tam 13 godzin, a na wjazd – 6. Także kierowcy samochodów osobowych wjeżdżających do Polski muszą czekać na odprawę. W Krościenku jest to 8 godzin, w Korczowej - 4 godziny, natomiast w Medyce – 2 godziny dla wyjeżdżających.

Kolejki ciężarówek na przejściu w Korczowej utrzymują się od kilkunastu dni, od zablokowania przez kierowców przejścia granicznego i dojazdu do niego. Blokada trwała około doby. Kierowcy domagali się przede wszystkim zwiększenia liczby celników na przejściu oraz popierali celników, którzy żądają podwyżek pensji. Postulat zwiększenia obsady przejść został spełniony - zarówno w Korczowej, jak i w Medyce zwiększono liczbę celników na każdej zmianie.

Ponadto na przejściu w Korczowej jest jedyna na Podkarpaciu kontrola fitosanitarna i weterynaryjna, i z tego przejścia korzysta najwięcej ciężarówek.

mb

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane