• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 17:15

Dostosuj

Kolejka chętnych na prezesa Kompanii Węglowej

Kolejka chętnych na prezesa Kompanii Węglowej
Foto: kwsa.pl Foto: Spółka nie ma prezesa od jesieni ubiegłego roku

Trzy z pięciu zgłaszających się osób przeszły wstępną selekcję w konkursie na prezesa Kompanii Węglowej. 17 kandydatów ubiega się o stanowiska pięciu wiceprezesów - podała w piątek spółka.

Jak podano na stronie internetowej Kompanii Węglowej, w konkursie na członków zarządu spółki wpłynęły łącznie 34 pisemne zgłoszenia. Pięć osób ubiegało się o stanowisko prezesa, pozostałe aplikacje dotyczyły stanowisk wiceprezesów. Po dokonaniu kontroli zgłoszeń rada nadzorcza dopuściła 20 kandydatów. Pozostali nie spełnili wymagań zawartych w ogłoszeniu prasowym.

Zgodnie z decyzją rady trzech kandydatów może w dalszym postępowaniu ubiegać się o stanowisko prezesa. Według nieoficjalnych informacji, jedną z osób starających się o tę posadę jest były prezes lubelskiej kopalni Bogdanka Mirosław Taras.

Kilka etapów

Po selekcji dokonanej przez radę, wiceprezes ds. ekonomiki i finansów zostanie wybrany spośród czterech osób, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu spośród trzech kandydatów. Po dwóch kandydatów stara się o stanowisko wiceprezesów ds. produkcji i pracy, a sześciu o stanowisko wiceprezesa ds. restrukturyzacji i rozwoju.

Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami dopuszczonymi do dalszego postępowania mają się odbyć w ostatnim tygodniu kwietnia.

Spółka nie ma prezesa od jesieni ubiegłego roku, kiedy dymisję złożyła Joanna Strzelec-Łobodzińska; stanowisko stracił wówczas także jeden z wiceprezesów. Prace zarządu koordynuje obecnie wiceprezes ds. produkcji Marek Uszko.

KW przeżywa problemy finansowe. W ubiegłym roku firma straciła na sprzedaży węgla ponad 1 mld zł. Kilka tygodni temu rada nadzorcza przyjęła program restrukturyzacji spółki do 2020 r., dzięki któremu firma ma zaoszczędzić ok. 1,2 mld zł i odzyskać rentowność.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane