• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Kolebka "S" na złom?

Kolebka "S" na złom?
Foto: TVN24 Foto: Goście Magazynu "24 godziny" drążyli temat "białych plam" w Białej Księdze

- W Białej Księdze istnieje wyraźna luka: od listopada 2007 do maja 2008. A więc brakuje okresu rządu PO - zauważył w Magazynie "24 godziny" w TVN24 Piotr Woźniak, minister gospodarki w rządzie PiS. - Jeśli jesteśmy atakowani i całe odium zła jest po naszej stronie, to musimy to wyjaśnić - uzasadniał powstanie "Białej Księgi" Adam Szejnfeld, obecny wiceminister gospodarki.

Według Szejnfelda zarzut Woźniaka o "białych plamach w Białej Księdze" jest chybiony: - Dorobek naszego rządu to 9 pożyczek, kilkaset gwarancji, dokapitalizowanie stoczni Gdynia - to wszystko spowodowało, że w ogóle możemy teraz zastanawiać się nad ewentualnym ratowaniem stoczni.

Problem stoczni to związki zawodowe?

Justyna Pochanke w "Magazynie 24 Godziny" przytoczyła opinię brytyjskiego magazynu "The Economist", według którego największym problemem polskich stoczni były przez lata związki zawodowe. Zgodził się z nią Lech Wałęsa, z którym uczestnicy programu połączyli się telefonicznie.

Był taki czas, że na temat stoczni nie było z kim rozmawiać - inni tylko politykowali. Czuwałem, ale nie udało się.

Włęsa o stoczniach

To polityka zrobiła za dużo szkód w stoczniach. Jacyś ludzie przyplątali się do stoczni i to stoczni nie służyło. Gdyby nie tacy Kurscy, którzy atakują jak charty, to PO nie musiałoby się bronić i prezentować Białej Księgi.

Przez lata to związki zawodowe były problemem stoczni. Gdyby się udał mój pomysł: "Solidarność zwinąć sztandary"...

Stocznia to miejsce, gdzie składa się statek, to bardziej miejsce pracy - to jednak najważniejsze.

Wałesa o stoczniak

Tę opinię poparł też wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld: - Stocznie to są przedsiębiorstwa, a nie muzea patriotyzmu. Przed stoczniami przy pełnym zaangażowaniu obecnego rządu nadal jest przyszłość - dodał.

Stocznie mogą upaść

- Nie wyobrażam sobie bankructwa stoczni. Jedyna sprywatyzowana stocznia to Gdańska, co nie znaczy, ze nie może upaść - powiedział Piotr Woźniak. - Pozostałe są naprawdę w trudnej sytuacji.

Adam Szejnfeld powtórzył słowa swego zwierzchnika Aleksandra Grada, wypowiedziane także w TVN24: - To inwestorzy, a nie politycy przygotowali obecne projekty, dlatego teraz mają one szansę akceptacji w Komisji Europejskiej.

lar/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane