• rozwiń

Kolacja za dwa mln dolarów. Co najmniej...

Kolacja za dwa mln dolarów. Co najmniej...
Foto: eBay Foto: Żeby zaprosić Warrena Buffeta na lunch trzeba wygrać licytację

Zjeść kolację w dobrym towarzystwie - bezcenne. Czy towarzystwo znanego inwestora można uznać za dobre? Na razie możliwość zjedzenia lunchu z Warrenem Buffetem wyceniono na 2 dwa miliony dolarów, ale to nie koniec, bo licytacja trwa.

Aukcja na portalu eBay ruszyła w nocy niedzieli na poniedziałek i potrwa do piątku. Cena wywoławcza: 25 dolarów. Cena w poniedziałkowy ranek: ponad milion dolarów. Do południa (cz. nowojorskiego) urosła do dwóch milionów z niewielkim naddatkiem.

Zwycięzca będzie mógł - wraz z siedmioma osobami towarzyszącymi - zjeść lunch z inwestorem giełdowym Warrenem Buffetem.

Pełna kwota uzyskana na aukcji zostanie w całości przekazana amerykańskiej fundacji charytatywnej GLIDE, udzielającej pomocy ubogim i bezdomnym. Organizację założył Warren Buffet wraz ze swą żoną Susan.

W zeszłym roku by zwyciężyć w podobnej licytacji trzeba było zaoferować 2 miliony 630 tysięcy dolarów. Stawka niemal potroiła się ostatniego dnia licytacji, kiedy dziewięciu uczestników aukcji 77 razy podbijało stawkę. Posiłek był jedzony w podającej steki restauracji Smith & Wollensky.

Warren Buffet, nazywany "Wyrocznią z Omaha", zajmuje trzecie miejsce na liście najbogatszych ludzi świata miesięcznika "Forbes". Jest większościowym udziałowcem wartej ok. 75 miliardów dolarów kompanii inwestycyjnej Berkshire Hathaway.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane