• rozwiń

KNF: kara dla prezesa za wprowadzenie w błąd

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

150 tys. złotych kary nałożyła Komisja Nadzoru Finansowego na Michaela Unwina, prezesa zarządu spółki Avtech Aviation&Engineering. KNF uznała, że prezes rozpowszechniał nieprawdziwe informacje na temat sytuacji finansowej swojej firmy.

Według KNF prezes zarządu Avtech Aviation&Engineering rozpowszechniał nieprawdziwe informacje o perspektywach rozwoju i sytuacji finansowej spółki, które wprowadzały w błąd inwestorów.

Nierealne obietnice

Komisja ustaliła, że prezes zarządu pomimo pogarszającej się sytuacji finansowej spółki oraz utraty przez nią płynności finansowej zapewniał inwestorów, że działalność Avtech Aviation&Engineering jest stabilna, a firma rozwija się we właściwym kierunku.

- Inwestorzy pozostawali, więc w przekonaniu o stabilnej, perspektywicznej sytuacji spółki, podczas gdy w rzeczywistości spółka Avtech Aviation&Engineering nie była w stanie realizować swoich zobowiązań, co ostatecznie skutkowało jej likwidacją - czytamy w komunikacie KNF.

Nadużycie zaufania

KNF podkreśliła, że akcjonariusze, szczególnie mniejszościowi, nie mieli możliwości zweryfikowania tego, czy podawane przez prezesa informacie m.in. w okresowych i bieżących raportach są prawdziwe.

- Akcjonariusze działają w uzasadnionym zaufaniu do tych informacji i rozpowszechniających je osób. Nadużycie zaufania na rynku kapitałowym może mieć szczególnie negatywne skutki dla tego rynku, obniżając jego efektywność, dlatego przypadki rozpowszechniania nieprawdziwych informacji przez osoby związane ze spółką muszą się spotkać ze stanowczą reakcją - podała KFN

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane