• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:15

Dostosuj

Kluzik-Rostkowska już w nowym ministerstwie

Kluzik-Rostkowska już w nowym ministerstwie
Foto: TVN24.pl Foto: Joanna Kluzik-Rostkowska rozpoczyna pracę w nowym ministerstwie

Wraz z wiceminister Joanną Kluzik-Rostkowską, z resortu pracy do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego przeszedł rządowy dział „Sprawy rodziny”.

Ministerialny dział „Sprawy rodziny”, za który będzie odpowiedzialna dotychczasowa podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Joanna Kluzik-Rostkowska, zajmuje się m.in. ochroną instytucji małżeństwa, rządowymi programami wspierania rodzin w trudnej sytuacji materialnej i przeciwdziałaniem patologiom.

Razem z min. Kluzik-Rostkowską wkrótce do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego przejdzie też Departament ds. Kobiet, Rodziny i Przeciwdziałania Dyskryminacji. Przeniesienie jest właśnie przygotowywane.

Jeszcze w Ministerstwie Pracy zespół pod kierownictwem Joanny Kluzik-Rostkowskiej przygotował program polityki rodzinnej rządu na lata 2007-2014. W uzgodnieniach jest projekt „ustawy rodzinnej”, zawierający znaczącą część programu polityki rodzinnej rządu, redagowane są ostatnie poprawki w projekcie ustawy o „rodzicielstwie zastępczym”, do końca wakacji powstanie projekt ustawy regulujący instytucjonalne formy opieki i edukacji dzieci w wieku 0-6 lat.

Departament ds. Kobiet, Rodziny i Przeciwdziałania Dyskryminacji prowadzi także programy unijne poświęcone kobietom na rynku pracy, prowadzi kampanię przeciwko przemocy wobec dzieci „Małe jest kruche” oraz na rzecz rodzinnej opieki zastępczej „Rodzice zastępczy - miłość prawdziwa”, pracuje nad całościowym systemem opieki nad dzieckiem odrzuconym.

Jak uzasadnia rząd, "Usytuowanie działu „Sprawy rodziny” oraz Departamentu ds. Kobiet, Rodziny i Przeciwdziałania Dyskryminacji w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego pozwoli na skuteczniejsze wykorzystanie środków unijnych w celu wzmocnienia kondycji polskiej rodziny, rozwoju nowoczesnych form opieki nad dziećmi oraz poprawy sytuacji kobiet na rynku pracy".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane