• rozwiń

Temat: Białoruś

Klimatyzacja, regulowane siedzenia. Pociągi PESA podbijają Białoruś

Pesa i Newag powalczą o kontrakt dla PKP Odtwórz: Pesa i Newag powalczą o kontrakt dla PKP
Foto: Moliva/Wikipedia | Video: tvn24 Foto: Pociągi wyprodukowane przez zakład PESA SA Bydgoszcz będą jeździć po Białorusi | Video: Pesa i Newag powalczą o kontrakt dla PKP

Na Białoruś dotarł pierwszy trzywagonowy pociąg spalinowy zbudowany przez polską firmę PESA Bydgoszcz SA – poinformowała agencja Minsk-Nowosti, powołując się na biuro prasowe Kolei Białoruskiej.

Obecnie skład przechodzi kontrolę celną na stacji Brześć Wschodni. Do eksploatacji trafi po przejściu testów certyfikacyjnych.

Zgodnie z umową z 2013 roku na Białoruś trafią trzy takie pociągi. Dostawy dwóch kolejnych zaplanowano na marzec i kwiecień tego roku.

Wygodne siedzenia

W mierzącym prawie 70 m długości pociągu, mogącym rozwijać prędkość 140 km/h, znajduje się 145 miejsc siedzących dla pasażerów.

Agencja Minsk-Nowosti podkreśla, że pociąg odpowiada współczesnym wymogom wygody i komfortu – ma miękkie siedzenia umożliwiające indywidualną regulację położenia i niskie podłogi ułatwiające wsiadanie i wysiadanie, a także jest wyposażony w klimatyzację.

Jak informuje agencja, maszyniści nowego pociągu zostaną przeszkoleni przez specjalistów PESA Bydgoszcz SA. Jeszcze nie ustalono, na jakich trasach będą kursować polskie pociągi.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane