• rozwiń
  • WIG20 2191.96 -0.69%
  • WIG30 2492.89 -0.66%
  • WIG 58180.65 -0.46%
  • sWIG80 11659.65 +0.43%
  • mWIG40 3798.89 -0.28%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:42

Dostosuj

Klienci "Enion Energia" zapłacą więcej

Klienci "Enion Energia" zapłacą więcej
Foto: TVN24 Foto: Ceny prądu idą w górę

Od 1 lutego ceny energii elektrycznej dostarczanej klientom indywidualnym przez "Enion Energia" wzrosną od 7-10 proc. Przedstawiciele spółki podkreślają, że to jedna z najniższych podwyżek wprowadzanych przez 14 spółek dystrybucyjnych w Polsce.

Prezes "Enion Energia" Ireneusz Perkowski poinformował, że zgodnie z taryfą zatwierdzoną przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki cena energii elektrycznej będzie taka sama dla prawie 2,1 mln klientów indywidualnych z południowej Polski i wyniesie 0,1843 zł za 1 kilowatogodzinę.

"Union Energia": to nie nasza wina

Według prezesa Perkowskiego, podwyżka cen energii wynika z przyczyn obiektywnych i jest niezależna od spółki "Enion Energia". - Koszty własne w naszej cenie stanowią jedynie 1 proc., reszta to koszty przeniesione – powiedział.

Najważniejsze czynniki powodujące wzrost cen energii elektrycznej to znaczące wzrosty cen paliw, w szczególności węgla oraz konieczność zakupu drogiej energii ze źródeł odnawialnych. Do tego dochodzą konsekwencje rozwiązania kontraktów długoterminowych oraz ograniczenia w przydziałach uprawnień do emisji dwutlenku węgla.

Przedstawiciele krakowskiej firmy zauważają, że pomimo uwolnionego od 1 lipca ubiegłego roku rynku energii w Polsce, niewielu klientów decyduje się na zmianę jej sprzedawcy. Wynika to z podobnych taryf stosowanych przez spółki dystrybucyjne oraz skomplikowanej procedury zmiany dostawcy energii elektrycznej.

mwr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane