• rozwiń

Klienci BZ WBK odzyskują dostęp do pieniędzy

Klienci BZ WBK odzyskują dostęp do pieniędzy
Foto: TVN24 Foto: BZ WBK usuwa awarię

Klienci BZ WBK mogą odetchnąć z ulgą. Bank poinformował w środę wczesnym popołudniem, że już prawie uporał się z trwającą od kilkunastu godzin awarią. W tym czasie klienci banku nie mogli wypłacać pieniędzy z bankomatów, gdzie często pojawiała się informacja o braku środków, płacić kartą, a także logować się do internetowych kont.

Informację o możliwej awarii dostaliśmy od internautów na Kontakt 24.

Obecnie wszystkie funkcjonalności są już skutecznie przywrócone poza dostępem do historii rachunków w BZWBK24 oraz Minibank24, nad którymi pracujemy i które powinny być dostępne dla wszystkich klientów w przeciągu najbliższej godziny. Wszystkich klientów za utrudnienia raz jeszcze serdecznie przepraszamy oraz zapewniamy, że jak z każdego tego typu incydentu wyciągamy wnioski tak, aby uniknąć ich powtórzenia się w przyszłości

sikora o awarii

Dział prasowy banku potwierdza, że problemy były.
- Awaria polegała na braku aktualizacji sald on-line w systemie, co powodowało, że nasi klienci w bankomacie czy usługach elektronicznych widzieli saldo z poprzedniego dnia. (...) Występował również brak możliwości realizacji transakcji Przelew24, sporadyczne problemy z logowaniem do BZWBK24 oraz spowolnione jego działanie, przelewy składane w tym czasie nie były realizowane - tłumaczył nam Artur Sikora, dyrektor departamentu Public Relations BZ WBK.

- Obecnie wszystkie funkcjonalności są już skutecznie przywrócone poza dostępem do historii rachunków w BZWBK24 oraz Minibank24, nad którymi pracujemy i które powinny być dostępne dla wszystkich klientów w przeciągu najbliższej godziny. Wszystkich klientów za utrudnienia raz jeszcze serdecznie przepraszamy oraz zapewniamy, że jak z każdego tego typu incydentu wyciągamy wnioski tak, aby uniknąć ich powtórzenia się w przyszłości - dodał.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane