• rozwiń
  • WIG20 2274.05 -0.54%
  • WIG30 2613.65 -0.59%
  • WIG 58834.61 -0.44%
  • sWIG80 11530.30 -0.69%
  • mWIG40 4014.57 -0.45%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:29

Dostosuj

Klienci banków przenoszą się do internetu

Klienci banków przenoszą się do internetu
Foto: TVN24 Foto: Aktywny klient wykonuje 4 przelewy w miesiącu

W tym roku liczba klientów banków, którzy będą aktywnie korzystać z bankowości elektronicznej, przekroczy 10 milionów - wynika z prognozy Związku Banków Polskich.

Według danych ZBP, na koniec 2009 r. liczba aktywnych klientów bankowości elektronicznej wyniosła 8,4 mln, z czego 930 tys. to małe i średnie firmy. W ciagu poprzedniego roku bankom przybyło milion "internetowych klientów".

Nie chodzi przy tym o każdego, kto stan swojego konta sprawdza przez internet. "Aktywny klient" bankowości elektronicznej - według ZBP - to taki, który wykonuje miesięcznie więcej niż cztery przelewy elektroniczne.

Średnio klienci indywidualni robią osiem przelewów w miesiącu, a w przypadku małych i średnich firm - 16. Wartość przelewów elektronicznych wykonywanych miesięcznie w ub.r. przez klientów bankowości elektronicznej przekraczała średnio 44 mld zł.

Liczba klientów (aktywnych i nieaktywnych), z którymi banki mają podpisaną umowę bankowości elektronicznej przekroczyła już 14 mln.

- Cieszymy się, że większość tych najaktywniejszych małych i średnich przedsiębiorstw korzysta z bankowości elektronicznej, że większość korporacji - bo 104 tys. - korzysta z bankowość internetowej. (...) To jest dowód na to, że w Polsce nie tylko w bankowości, także w innych działach polskiej gospodarki - ubezpieczeniach, telekomunikacji, administracji, logistyce, informacji gospodarczej, statystyce - może być wykorzystywana gospodarka elektroniczna - powiedział prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane