• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Klejnoty za 10 mln euro na sprzedaż

38-karatowy brylant o gruszkowatym kształcie, należący do jedynej córki greckiego armatora-milionera Arystotelesa Onassisa, trafi 11 czerwca na aukcję w Londynie. Zlicytowana też zostanie figurka Buddy w kolorze jadeitu, która kiwa głową i porusza rękoma, zamontowanymi na sprężynach.

Kamień, który Christina Onassis nosiła jako zawieszkę naszyjnika, stanowiącego z nim komplet, wyceniono na 2,3-2,8 mln euro. Kupić będzie można też figurkę Buddy z warsztatu Petera Carla Faberge. Według szacunków Christie's może osiągnąć cenę 317-444 tys. euro.

45 z 230 oferowanych na aukcji przedmiotów to klejnoty należące do rodziny Christiny Onassis. Są wśród nich m.in. zegarki od Cartiera i Rolexa, rubinowo-brylantowa kolia firmy jubilerskiej Van Cleef and Arpels oraz kolia szafirowo-brylantowa.Christie's spodziewa się, że aukcja przyniesie łącznie 10,2 mln euro.

Od piątku można oglądać oferowane do sprzedaży przedmioty.

Życie "biednej bogaczki"

Christina Onassis, urodzona w Nowym Jorku w 1950 roku, była córką Arystotelesa Onassisa i jego pierwszej żony Ateny. Mimo, że nazywano ja "biedną bogaczką", to prowadziła luksusowe życie w szwajcarskich górskich hotelach, klubach dla bogatych i sławnych i na jachtach, do których jej ojciec miał szczególną słabość. Jednemu z nich, przerobionej na jacht kanadyjskiej korwecie, nadał imię córki.

Na rejsy po Morzu Śródziemnym Onassis zapraszał m.in. brytyjskiego polityka Winstona Churchilla, słynnego rosyjskiego tancerza Rudolfa Nuriejewa, aktorki Gretę Garbo i Elizabeth Taylor. euro.

Christina Onassis znalazła się w centrum uwagi mediów po śmierci ojca w 1975 roku jako spadkobierczyni jego bajecznego majątku. Media zajmowały się spadkowym sporem, jaki Christina toczyła z macochą - Jacqueline Kennedy Onassis. Później cztery razy wychodziła za mąż i się rozwodziła. Z ostatniego małżeństwa z francuskim biznesmenem Thierrym Rousselem miała córkę. Zmarła w wieku 37 lat.

mkg/korv

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane