• rozwiń
  • WIG20 2146.09 -0.64%
  • WIG30 2429.22 -0.57%
  • WIG 56550.16 -0.61%
  • sWIG80 11448.38 +0.02%
  • mWIG40 3596.85 -0.90%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:31

Dostosuj

Klasy biznes kryzys nie omija

Klasy biznes kryzys nie omija
Foto: sxc.hu Foto: Menedżerowie przesiadają się do klasy ekonomicznej

Niebo staje się za drogie dla menedżerów - pisze "Puls Biznesu". Według gazety, biznesmeni rezygnują z wygodnych foteli w klasie biznes i wybierają klasę ekonomiczną albo... wideokonferencje.

Przewoźnicy zbijający do tej pory kokosy na luksusowej klasie biznes, z niepokojem obserwują coraz bardziej opustoszałe rzędy foteli. - W pierwszym kwartale ruch w naszych kabinach klasy biznes spadł o 13 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Chcąc zachęcić pasażerów do podróżowania, przygotowaliśmy specjalne oferty promocyjne - mówi "Pulsowi Biznesu" Emilia Osewska-Mądry, dyrektor British Airways w Polsce.

Eksperci szacują, że ruch w prestiżowej klasie zmalał u wszystkich przewoźników łącznie o około 20 proc. - Można powiedzieć, że spadki sprzedaży i przewozów w klasie biznes są większe niż w klasie ekonomicznej Ta kategoria ruchu szybciej reaguje na kryzys - mówi "PB" Andrzej Kozłowski z biura prasowego LOT.

Firmy tną, przewoźnicy dodają

Problemy linii lotniczych są skutkiem cięć wydatków firm, które ograniczają wydatki na delegacje i zamiast bezpośrednich spotkań biznesowych wybierają tele- i wideokonferencje.

By przyciągnąć tych, którzy wciąż podróżują klasą biznes, przewoźnicy zaczynają się prześcigać w oferowaniu menedżerom wyjątkowych luksusów. Wykwintne menu i dostęp do internetu w samolocie to już standard. Teraz w prestiżowych kabinach można znaleźć toalety z oknami, a nawet... SPA - pisze "Puls Biznesu".

bgr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane