• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Kilku chętnych na Możejki

Kilku chętnych na Możejki
Foto: TVN24 Foto: Możejki nie będą już Orlenu?

Co najmniej siedem firm wyraziło zainteresowanie litewską rafinerią Możejki kontrolowaną przez polski Orlen, donosi "Puls Biznesu".

W połowie sierpnia PKN Orlen poinformował, że międzynarodowy zespół doradców Banku Nomura zajmie się weryfikacją możliwości realizacji różnych scenariuszy, dotyczących przyszłości Orlen Lietuva - od utrzymania aktualnej sytuacji właścicielskiej i dalszej budowy wartości spółki po częściową lub całkowitą sprzedaż udziałów, należących do płockiego koncernu.

Wyniki tych analiz mają być znane w czwartym kwartale 2010 r. Jak zapewniał płocki koncern, żaden z potencjalnych scenariuszy na obecnym etapie nie jest preferowany, a o jego ostatecznym wyborze zdecydują wyłącznie argumenty biznesowe.

Rosjanie chętni

"Puls Biznesu" informuje, że Bank Namura skłania się ku rozwiązaniu w postaci sprzedaży spółki. Według gazety bank wysłał już do kilkudziesięciu potencjalnych inwestorów pytania o ich zainteresowanie Możejkami.

"PB" donosi, że odpowiedzi dotyczące zaangażowania się w litewską rafinerię nadesłało 7-8 koncernów naftowych. — Są wśród nich firmy z Rosji, ale także z innych krajów — mówi "PB" osoba znająca sprawę.

Jeszcze na początku września wielu analityków uważało, że rafineria w Możejkach zostanie prawdopodobnie zakupiona przez rosyjski Surgutnieftiegaz, jeśli Kreml podejmie polityczną decyzję o skonsolidowaniu pozycji Rosji w bałtyckim sektorze energetycznym.

mtom

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane