• rozwiń

Kilka Marcpoli zmieni się w Biedronki

Kilka Marcpoli zmieni się w Biedronki
Foto: TVN24 Foto: Biedronka przejmuje część konkurencji

Portugalska grupa Jeronimo Martins, właściciel m.in. sieci sklepów "Biedronka" może przejąć dziewięć placówek sieci Marcpol - zdecydował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. - Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji - czytamy w komunikacie UOKiK.

- Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zgodził się na przejęcie części mienia spółki Marcpol przez Jeronimo Martins Dystrybucja (JMD)" - podano w komunikacie UOKiK. W wyniku koncentracji Jeronimo Martins Dystrybucja przejmie dziewięć placówek handlowych spółki Marcpol – w Warszawie, Łomiankach i Białymstoku.

Jeronimo Martins Dystrybucja prowadzi sieć ponad 1700 sklepów Biedronka. Do 2015 roku ma ich być trzy tysiące. Grupa chce na to przeznaczyć prawie siedem mld zł. W zeszłym roku obroty Biedronki wyniosły blisko 20 mld zł.
Marcpol zajmuje się sprzedażą detaliczną produktów codziennego użytku. Posiada 52 sklepy w całej Polsce, w tym 34 w Warszawie.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane