• rozwiń
  • WIG20 2321.41 +0.64%
  • WIG30 2656.21 +0.41%
  • WIG 60192.60 +0.36%
  • sWIG80 11866.81 -0.10%
  • mWIG40 4016.05 -0.51%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Kierowcy TIR-ów najadą na Warszawę?

Kierowcy TIR-ów najadą na Warszawę?
Foto: TVN24 Foto: Transportowcy szykują oblężenie stolicy

W ciągu najbliższych dni międzynarodowi przewoźnicy podejmą decyzje o zablokowaniu Warszawy, a dokładnie centralnych urzędów stolicy i ambasady Federacji Rosyjskiej. Ma to związek ze zmniejszeniem przez Moskwę liczby zezwoleń uprawniających do wykonywania przewozów do i z Rosji.

Jan Buczek, prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych powiedział, że akcja nie będzie organizowana centralnie, dlatego nie wiadomo, kiedy dokładnie blokada zostanie przeprowadzona.

Warszawa zapłaci za decyzję Moskwy?

W sierpniu 2008 roku Polska i Rosja podpisały umowę, na podstawie której polscy przewoźnicy mieli otrzymać łącznie 190 tysięcy zezwoleń. W grudniu strona rosyjska przekazała tylko 40 tysięcy pozwoleń, które zezwalały jedynie na przewóz towarów między dwoma krajami. Wykluczony jest tym samym transport towarów z krajów trzecich.

Jan Buczek powiedział, że taka sytuacja może doprowadzić do upadku firm, które zajmują się transportem między krajami Unii Europejskiej a Wschodem.

Przewoźnicy żądają natychmiastowej interwencji Ministerstwa Infrastruktury, by wyegzekwować od strony rosyjskiej ilość zezwoleń zagwarantowaną w umowie podpisanej w zeszłym roku.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane