• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Kierowcy się dogadali

Kierowcy z "Solidarności", pracujący w holenderskiej firmie transportowej Schavemaker w Kątach Wrocławskich, porozumieli się z pracodawcą. Zobowiązali się zawiesić strajk prowadzony w obronie zwolnionych kolegów, pracodawca zaś zweryfikuje listę 28 zwolnionych kierowców.

- Udało się wypracować kompromis. Pracodawca zobowiązał się do 20 kwietnia zweryfikować listę zwolnionych kierowców. Dziennie będzie prowadził rozmowy z czterema kierowcami i być może niektórych przywróci do pracy - powiedział po zakończeniu spotkania Marcin Szuchta z gabinetu wojewody dolnośląskiego.

Już w piątek kierowcy zawiesili strajk i oddali auta pracodawcy. - To był nasz akt dobrej woli przed wtorkowymi rozmowami trójstronnymi w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim - powiedział Zbigniew Rudnik z NSZZ Solidarność Wrocławska Jedynka.

Pobili bez dania racji

Tydzień temu ok. 20 kierowców z holenderskiej firmy Schavemaker rozpoczęło strajk w różnych rejonach Europy (tam, gdzie akurat przebywali, w Niemczech, Francji czy głównej siedzibie w Holandii) oraz pod polską siedzibą w Kątach Wrocławskich (Dolnośląskie) na wieść, że pracodawca zwalnia ludzi należących do NSZZ Solidarność.

Kilku ze strajkujących kierowców zostało poszarpanych w holenderskiej bazie przez ochroniarzy, którzy próbowali rozpędzić niepracujących Polaków. W czwartek kierowcy rozpoczęli strajk okupacyjny w bazie w Kątach Wrocławskich.

Szansa dla pozostałych

21 kwietnia związki ponownie spotkają się z pracodawcą i wspólnie ustalą, co z kierowcami, których Schavemaker nie zdecydował się zatrudnić ponownie. - Jesteśmy dobrej myśli. Do tego czasu zobowiązaliśmy się zawiesić strajk i co ważniejsze nie wypowiadać się źle o drugiej stronie - mówił wiceprzewodniczący zarządu NSZZ Solidarność Dolny Śląsk Kazimierz Kimso.

/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane