• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Kierowco, omijaj Dorohusk!

Kierowco, omijaj Dorohusk!
Foto: TVN24 Foto: Kolejka pojazdów czekających na odprawę sięga kilkudziesięciu kilometrów.

Służba Celna zaleca kierowcom, by ze względu na wielokilometrowe kolejki na przejściu granicznym w Dorohusku, kierowali się na przejścia w Korczowej lub Medyce - poinformował w komunikacie resort finansów.

- Ze względu na wielokilometrowe kolejki ciężarówek i kilkudziesięciogodzinne oczekiwanie na odprawę celną przed przejściem granicznym w Dorohusku, Służba Celna zaleca przewoźnikom kierowanie się na przejścia graniczne w Korczowej lub Medyce, lub wybór alternatywnych tras na Ukrainę przez Białoruś i Słowację - czytamy w komunikacie.

Według MF, długie oczekiwanie na granicy to wynik zmiany organizacji pracy Ukraińskiej Służby Celnej na początku kwietnia tego roku oraz niedostatecznej infrastruktury przejść granicznych i zwiększonego natężenia ruchu.

- Sytuacja powinna ulec poprawie z chwilą oddania do użytku rozbudowanego przejścia granicznego w Hrebennem po stronie ukraińskiej. Ma to nastąpić w maju. Pomoże także planowana rozbudowa infrastruktury przejść granicznych oraz rozbudowa parkingów przed przejściami granicznymi po obu stronach granicy polsko-ukraińskiej - pisze resort.

W niedzielę na przejściu w Dorohusku na odprawę czekało ponad 1300 tirów, a kolejka przed przejściem sięgała ponad 30 kilometrów.

mwr//gak

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane