• rozwiń

Kiepski szef może cię zabić

Kiepski szef może cię zabić
Foto: sxc.hu Foto: Zły szef może cię zniszczyć

Bezmyślny szef może doprowadzić do śmierci swojego pracownika, wynika z badań szwedzkich naukowców. Zły przełożony może doprowadzić do poważnych chorób.

Eksperci twierdzą, że poczucie niedowartościowania i braku wsparcia ze strony szefa może powodować stres, który - zagłuszany niezdrowymi nawykami jak palenie - może doprowadzić do poważnych chorób serca.

Niesprawiedliwi przełożeni mogą też doprowadzić swoich pracowników do nadciśnienia, które w efekcie może zaowocować atakiem serca.

Dobry szef, to zdrowe życie

Badania przeprowadzili naukowcy ze sztokholmskiego uniwersytetu na grupie pracowników w wieku od 19 do 70 lat przez prawie 10 lat. Przez ten czas odnotowali 74 przypadki zawałów i innych poważnych chorób układu krążenia.

Tych pracowników, którzy przeżyli, poproszono następnie o opisanie swoich przełożonych, ich

kompetencji i charakterów. Z przeprowadzonych wywiadów wynika, że ci z pracowników, których szefowie byli mało kompetentni, byli narażeni na ryzyko zachorowań o 25 proc. większe niż pracownicy, których szefowie byli kompetentni.

Wśród pracowników, którzy byli narażeni na obecność złego szefa przez cztery lub więcej lat, ryzyko wynosiło aż 64 proc.

- Badanie wskazuje, że dobre, czyste relacje z twoim szefem mogą zapobiec chorobom serca - uznali we wnioskach eksperci.

mtom/iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane