• rozwiń

Kielce bez komunikacji miejskiej

Kielce bez komunikacji miejskiej
Foto: TVN24 Foto: Strajk może potrwać kilka dni

Autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach nie wyjechały we wtorek na trasy. Kierowcy protestują przeciw odwlekaniu przez zarząd firmy i potencjalnego inwestora strategicznego terminu rozmów z załogą o przyszłości zakładu.

Od wtorku po kieleckich ulicach nie jeździ ani jeden ze 140 miejskich autobusów. I może nie wyjechać jeszcze w następnych dniach.

W kieleckim MPK od dwóch lat trwa spór zbiorowy. Związki zawodowe domagają się rozmów z zarządem firmy i władzami miasta, a także podpisania w związku z planowaną prywatyzacją miejskiej spółki pakietu socjalnego. Miasto zamierza sprzedać udziały MPK firmie Veolia Transport Polska, z którą 20 czerwca podpisano wstępne porozumienie o przejęciu przez spółkę 85 proc. udziałów.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski przestrzegł MPK, że jeśli protest potrwa dłużej niż dobę, będzie powodem do rozwiązania firmy i podzielenia rynku przewozów na konkurencyjne segmenty. - Komitet strajkowy jest przygotowany na protest długoterminowy, co oznacza, że paraliż komunikacyjny może potrwać kilka dni - powiedział szef zakładowej Solidarności Bogdan Latosiński.

We wtorek po południu miały odbyć się rozmowy z pracownikami, którzy przyjdą na drugą zmianę.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane