• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Kiedy reklamy wrócą na bilboardy?

Kiedy reklamy wrócą na bilboardy?
Foto: TVN24 Foto: Firmy reklamy zewnetrznej spodziewają się lepszej drugiej połowy roku

Wartość rynku reklamy zewnętrznej wciąż spada, ale spadki zaczynają się już zatrzymywać - twierdza przedstawiciele branży. Co więcej, mają nadzieję, że w ciągu najbliższych trzech lat rola tej formy reklamy wzrośnie znacząco w kampaniach.

Wartość rynku reklamy zewnętrznej spadła w I połowie 2010 roku w ujęciu rok do roku o 5,4 proc. do 296,6 mln zł. W samym II kwartale 2010 roku w ujęciu rok do roku był to spadek o 1 proc. do 174,8 mln zł - poinformowała we wtorkowym raporcie Izba Gospodarcza Reklamy Zewnętrznej (IGRZ).

- Świadczy on (wynik pierwszego półrocza) o zahamowaniu tendencji spadkowej ostatnich osiemnastu miesięcy - powiedział cytowany w komunikacie Lech Kaczoń, prezes IGRZ.

Kolejne kwartały będą lepsze

Jego zdaniem kolejne kwartały będą już dla branży reklamy zewnętrznej lepsze.

- Początek bieżącego roku (wyniki pierwszego kwartału) nie wydawał się optymistyczny. Izba prognozowała jednak lepsze wyniki w kolejnych okresach 2010 roku. Trend ten zaczyna się potwierdzać. Jest bowiem związany z rygorystyczną polityką oszczędnościową firm w zakresie inwestycji oraz poprawianiem systemów sprzedaży powierzchni ekspozycyjnych na posiadanych przez nie nośnikach reklamy - dodał.

Branża będzie się konsolidować

Branżę reklamy zewnętrznej czeka teraz konsolidacja, co przyspieszy wzrost sprzedaży i zwiększy rentowność firm działających na polskim rynku.

- Sądzę, że zmiany strukturalne na polskim rynku out of home mogą w konsekwencji przyspieszyć wzrost sprzedaży i zwiększyć rentowność firm działających na polskim rynku reklamowym. Zapewne do końca tego, a przede wszystkim w przyszłym roku. Uważam również, że w ciągu trzech najbliższych lat wzrośnie znacząco rola out of home w kampaniach reklamowych. Także dzięki procesowi "trzeciej fazy" konsolidacji - powiedział Kaczoń.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane