• rozwiń

Kiedy potanieje gaz?

Kiedy potanieje gaz?
Foto: TVN24 Foto: Rząd wynegocjował z Rosją niższe ceny gazu, złoty wzmacnia się do dolara, ceny ropy sa stabilne - to wystarczające powody do obniżki taryf

Możliwe, że gaz, który od kilku lat wyłącznie drożał, w końcu kiedyś potanieje. Nasz monopolista Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo na początku grudnia spółka zdecyduje, czy złoży do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek dotyczący obniżki taryfy gazowej - poinformował we wtorek prezes spółki.

- Na początku grudnia podejmiemy decyzję dotyczącą możliwości złożenia kolejnego wniosku taryfowego - powiedział Szubski. Zaznaczył, że do końca listopada zostaną zakończone analizy, które wskażą, czy istnieje możliwość obniżenia taryfy.

Prezes URE Mariusz Swora mówił w poniedziałek, że jeżeli PGNiG złoży do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o obniżenie taryfy gazowej, zostanie on rozpatrzony pozytywnie. Wyjaśnił, że cena gazu jest pochodną cen surowców ropopochodnych i kursu złotego.

- W tej chwili złoty jest dość stabilny. Cena ropy się waha, ale jest na jakimś tam stabilnym poziomie - powiedział Swora.

PGNiG prowadzi analizy ze względu na umocnienie się złotego względem dolara i stabilizację cen na rynku ropy naftowej.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane