• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Kickstarter zaatakowany przez hakerów. Wykradli dane

Kickstarter zaatakowany przez hakerów. Wykradli dane
Foto: kickstarter.com Foto: Serwis Kickstarter poinformował o włamaniu

Kickstarter, platforma pozyskiwania funduszy, używana przez miliony prywatnych internautów i firm poinformowała, że hakerzy uzyskali dostęp do niektórych danych jej użytkowników. Do ataku doszło na początku tygodnia.

- Brak jest informacji o tym, żeby hakerzy uzyskali dostęp do danych z kart kredytowych. Brak jest też informacji o bezprawnym użyciu jakiegokolwiek konta użytkowników Kickstarter - podkreślił dyrektor

generalny serwisu Yancey Strickler, w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej.

Wykradzione dane

Kickastarter poinformował, że w ręce hakerów mogły wpaść nazwy użytkowników, adresy e-mail, adresy pocztowe, numery telefonów i hasła. Serwis został poinformowany o naruszeniach przez organy ścigania.

Kickstarter zaznaczył, że w ostatnim czasie wdrożył nowe rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa. Władze platformy poprosiły też użytkowników o zmianę haseł.


Kickstarter to amerykański serwis wspierający startupy. Opiera się na idei crowdfundingu, czyli finansowaniu projektów za pomocą małych kwot wpłacanych przez wiele osób. Od początku działalności serwisu w 2009 roku sfinansowanych zostało ponad 100 tys. projektów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane