• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:15

Dostosuj

KGHM szuka nowego szefa

KGHM szuka nowego szefa
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: KGHM szuka nowego szefa

Rada nadzorcza KGHM ogłosiła konkurs na prezesa spółki. Oferty można składać do 21 marca - poinformowała firma w ogłoszeniach prasowych. - Idealny kandydat powinien być spoza spółki i regionu - powiedział w TVN CNBC Biznes Marek Gawlik, wiceminister skarbu.

Kandydaci powinni mieć co najmniej dziesięcioletni staż pracy na stanowiskach kierowniczych w podmiotach gospodarczych, w tym minimum sześcioletnie doświadczenie na stanowisku prezesa spółki. - Na pierwszy rzut oka kryteria wydają się być bardzo szerokie, ale ich zawężenie pewnie wywołałoby komentarze, że kryteria były pisane pod konkretnego kandydata - tłumaczył Gawlik. Zaznaczył jednak, że to nie ministerstwo określił kryteria naboru. - Nowego prezesa wybiera rada nadzorcza spółki - wyjaśnił. - Nie spodziewam się kolejki chętnych. Dobrze by było, gdyby to był ktoś z zewnątrz - dodał.

Kto przejmie schedę po byłym prezesie?

Do czasu wyboru nowego prezesa rada powierzyła obowiązki prezesa Ireneuszowi Reszczyńskiemu.

kghm

Rada nadzorcza KGHM w starym składzie odwołała 17 stycznia tego roku poprzedniego prezesa zarządu spółki Krzysztofa Skórę oraz członka zarządu Dariusza Kaśków. Do czasu wyboru nowego prezesa rada powierzyła obowiązki prezesa Ireneuszowi Reszczyńskiemu. Krzysztof Skóra pełnił swoją funkcję od lutego 2006 roku.

Walne zgromadzenie akcjonariuszy KGHM zmieniło skład rady nadzorczej spółki 14 lutego, powołując do rady sześciu nowych członków.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane