• rozwiń
  • WIG20 2212.15 +1.32%
  • WIG30 2500.06 +1.21%
  • WIG 57986.45 +0.99%
  • sWIG80 11453.40 +0.21%
  • mWIG40 3649.14 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

KE: wsparcie dla firm zatrudniających niepełnosprawnych bez zmian

KE: wsparcie dla firm zatrudniających niepełnosprawnych bez zmian
Foto: tvn24 Foto: Niepełnosprawni nie muszą martwić się o zatrudnienie. Komisja Europejska zmieniła zdanie

Komisja Europejska nie ograniczy finansowej pomocy państw na zatrudnienie osób niepełnosprawnych. Firmy, w których pracują, nadal będą otrzymywać wsparcie z PFRON-u.

Nowy projekt rozporządzenia Komisji Europejskiej w sprawie wyłączeń blokowych nie ogranicza pomocy z tytułu zatrudnienia osób niepełnosprawnych. To bardzo dobra wiadomość dla firm, w których takie osoby pracują.

150 mln zł w trzy tygodnie

We wcześniejszym projekcie rozporządzenia KE planowała ograniczyć pomoc publiczną do 150 mln złotych rocznie. Stawiało to pod znakiem zapytania wsparcie na zatrudnienie osób niepełnosprawnych, gdyż na same dofinansowania do wynagrodzeń PFRON w ciągu roku potrzebuje 3 mld zł rocznie, a 150 mln zł wydaje w trzy tygodnie.

- Zmiana stanowiska jest dobrą informacją na koniec roku, również w sytuacji ostatnich ograniczeń zaproponowanych przez rząd i przyjętych przez Sejm. Zapisy w pierwszym projekcie były jednoznaczne z końcem wsparcia na zatrudnienie osób niepełnosprawnych i zaprzepaszczeniem wydanych wcześniej środków na aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych - mówi Jan Zając, prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane