• rozwiń
  • WIG20 2234.25 +0.02%
  • WIG30 2532.09 +0.02%
  • WIG 58797.58 +0.08%
  • sWIG80 11588.35 +0.15%
  • mWIG40 3754.96 +0.22%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:31

Dostosuj

KE nie komentuje stanowiska Polski ws. hazardowej

KE nie komentuje stanowiska Polski ws. hazardowej
Foto: sxc.hu Foto: Polska uważa, że notyfikacja pod ustawą hazardową była zbędna

Komisja Europejska ma już opinię polskiego resortu finansów, dotyczącą ew. unijnej notyfikacji pod uchwaloną w ub. roku ustawą hazardową. Na razie dokumentu nie chce komentować.

O tym, że dokument ministerstwa finansów dotarł do Komisji poinformował jej rzecznik Fabio Pirotta. Dodał, że jest za wcześnie, by komentować treść dokumentu. MF uważa, że ustawa nie zawiera przepisów technicznych i nie było potrzeby jej notyfikowania.

Komisja ma wątpliwości, czy ustawa nie zawiera przepisów technicznych, na przyjęcie których potrzebna jest zgoda Brukseli. W styczniu, po skardze polskiej Izby Gospodarczej Operatorów i Producentów Urządzeń Rozrywkowych (IGOiPUR), KE wystąpiła do Polski, by zajęła stanowisko w tej sprawie.

MF: Notyfikacja nie potrzebna

W upublicznionym w tym tygodniu stanowisku resortu finansów strona polska podtrzymuje swoje pierwotne zdanie - notyfikacja KE nie jest potrzebna, gdyż zmieniona została tylko część nie zawierająca przepisów technicznych. MF dodało, że przez przepisy techniczne należy rozumieć m.in. specyfikacje techniczne i inne wymagania bądź zasady dotyczące usług, których przestrzeganie jest obowiązkowe w przypadku np. świadczenia jakiś usług.

O szczegółach stanowiska polskiego ministerstwa finansów i czytaj TU.

Trudna ustawa

W listopadzie Sejm uchwalił nową ustawę hazardową. To była reakcja rządu na aferę, której głównymi bohaterami byli związany z automatowym biznesmenem Ryszard Sobiesiak i prominentni politycy PO: ówczesny minister sportu Mirosław Drzewiecki i ówczesny szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.

Pod koniec listopada prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę o grach hazardowych, jednocześnie kierując ją do Trybunału Konstytucyjnego.

CZYTAJ WIĘCEJ

//kdj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane